حبوبات داریا
خانه / عدس / خواص جوانه عدس سبز

خواص جوانه عدس سبز

مصرف جوانه سبز انواع غلات و حبوبات به ویژه عدس می تواند خواص فراوانی داشته باشد که البته تهیه آن ها به اسانی در منزل نیز فراهم است.
آیا می دانید که عدس دارای چه خواص و مضراتی است؟ این که جوانه عدس را استفاده کنند هم تا حدودی مرسوم است. مانند، استفاده از جوانه گندم و مواردی از این دست. اما خواص استفاده از جوانه ها برای بدن چیست؟ چرا عدس سبز یا سایر غلات و حبوبات را می توان به صورت جوانه هم استفاده کرد؟ خود این حبوبات دارای چه خواصی برای بدن هستند و آیا می توان به عنوان میان وعده هم در زمان های مختلف از آن ها استفاده کرد؟ توجه داشته باشید که دانستن خواص و مضرات عدس و سایر انواع حبوبات سبب استفاده با برنامه آن ها شده و در نتیجه کیفیت زندگی هم بالا می رود.

خواص عدس برای بدن

وقتی که خواص عدس را مطالعه کنید، قطعاً به اعجاز انگیز بودن آن پی خواهید برد. حتی در طب سنتی و اسلامی هم در مورد خواص عدس احادیثی ارائه شده است که از جمله آن ها می توان به اشک آور بودن اشاره کرد. اما دلایل خوردن عدس زیاد است.
عدس سبز به دلیل داشتن شاخصی به نام گلیسمی در حد پائین سبب می شود تا بیشتر سیر بمانید. شاید در روز های بلند تابستان که باید روزه بگیرید، مصرف عدس سبز به صورت پلو به همین دلیل پر طرفدار باشد.
فیبر های قابل حل در آب برای هر 100 گرم از عدس حدود 5 گرم می باشد. که سبب خواهد شد تا روده ها بهتر کار کنند و دچار یبوست نشوید.
3 میلی گرم آهنی که عدس در اختیار بدن می گذارد، می تواند مشکل کم خونی در دوران باروری و قاعدگی خانم ها را بر طرف سازد.

جوانه عدس سبز

فواید مصرف جوانه عدس

جوانه عدس سبز یعنی این که مانند وقتی که می خواهید عدس را بکارید، بگذارید تا کمی خیس بخورد و بعد در داخل دستمالی گذاشته و آن را چند روز نگهداری کنید و مواظب باشید تا نم دستمال خشک نشود، در این زمان جوانه هایی از دانه عدس بیرون می آید که قابل استفاده می باشد. این جوانه ها هم خواص خاص خود را دارند، متخصصان پیشنهاد می کنند که جوانه عدس را با جوانه گندم، برنج و ذرب ترتیب کنید و مورد استفاده قرار دهید. زیرا در این صورت میزان پروتئین دریافتی بدنتان بیشتر خواهد شد. همچنین، ویتامین هایی مانند، A، B، C و نیز مواد مغذی ذیگر مانند آهن، مس ، برم و 8 آمینو اسید مفید را در جوانه عدس می توان یافت که به سلامت قلب کمک خواهد کرد. ویتامین های نام برده شده در جوانه عدس سبز برای انرژی زایی هم مناسب است.

جوانه عدس

منبع: حبوبات ایران

جهت خرید این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت حبوبات داریا
شماره موبایل: 09127496597
دفتر مرکزی تهران: 25917680-021
دفتر مرکزی قم: 32907739-025
شماره فاکس: 43855680-021
پست الکترونیکی: Dariatrade1@gmail.com
سامانه پیامکی: 50002204506


مطلب پیشنهادی

عدس دیم

خرید عمده عدس دیم تازه

عدس دیم یکی از مرغوب ترین انواع عدس در بازار است. فروش عدس به صورت …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام تماس واتس اپ
حبوبات داریا